Bookmark and Share

Najczęściej zadawane pytania

Posadź Drzewo

PROGRAM POWITAJ ZIELONE JUTRO

 1. Co to jest “Hello Green Tomorrow”?

  Hello Green Tomorrow to unikalny globalny program mobilizacji opracowany przez Avon, polegający na działaniu na rzecz ochrony środowiska w wielu krajach. Dzięki milionom Konsultantek działającym na całym świecie, Avon ma unikalną możliwość do edukowania i angażowania ludzi na całym świecie. Kampania ma na celu propagowanie "zielonej" – proekologicznej edukacji i zbieranie funduszy na odnowę Tropikalnych Lasów Deszczowych, co przyniesie korzyści ludziom na całym świecie zapewniając lepszą przyszłość następnym pokoleniom.

  To pierwsza globalna akcja zbierania funduszy na zalesianie, skoncentrowana na jednym miejscu i koordynowana przez jedną organizację. Avon rozpoczął tę kampanię przekazując pierwszy milion dolarów USA na posadzenie miliona drzew.

 2. Dlaczego Avon angażuje się w kampanię sadzenia drzew?

  Avon, poprzez swoje Konsultantki posiada unikalną zdolność docierania, angażowania i mobilizowania ludzi w słusznych sprawach. Z sukcesem mobilizujemy miliony ludzi do walki z rakiem piersi czy przemocą w rodzinie i mamy nadzieję wykorzystać te same zasoby i nasz szeroki zasięg działania, aby pomóc środowisku naturalnemu.

  Poprzez kampanię Hello Green Tomorrow Avon chciałby wywrzeć istotny wpływ na poprawę ochrony środowiska.

 3. Dlaczego ten program jest inny niż pozostałe programy sadzenia drzew?

  Kampania Hello Green Tomorrow to pierwszy w historii skoordynowany program, który mobilizuje ludzi na całym świecie, aby wspólnie zbierać fundusze na wspieranie konkretnego ekosystemu w ramach globalnego programu. Ludzie w ponad 65 krajach zjednoczą się w ramach kampanii Hello Green Tomorrow, aby pomóc ocalić Tropikalny Las Deszczowy. Angażując i mobilizując miliony ludzi do sfinansowania posadzenia choć jednego drzewa, ta armia ludzi dokona wielkich zmian pomagając ocalić ten ważny region oraz naszą planetę i zachować ją dla przyszłych pokoleń.

 4. Co jest ostatecznym celem tej kampanii?

  Chcemy zmobilizowania ludzi i wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z celów misji naszej kampanii jest ponowne zalesienie wyciętego terenu Tropikalnych Lasów Deszczowych, a drugim jest popularyzacja „zielonych”, czyli proekologicznych zachowań wśród milionów ludzi w wielu krajach, abyśmy mogli wspólnie pozytywnie oddziaływać na środowisko i zapewnić przyszłym pokoleniom lepszy świat.

 5. Dlaczego program wspiera Tropikalny Las Deszczowy w Ameryce Południowej?

  Tropikalny Las Deszczowy w Ameryce Południowej jest jednym z najbardziej zagrożonych ekosystemów na świecie i obecnie zostało zaledwie 7% jego oryginalnego obszaru. Te lasy tropikalne są nazywane „zielonymi płucami Ziemi”, a ich ponowne zalesienie będzie mieć pozytywny wpływ na ludność całego świata. Las pomaga usuwać gazy cieplarniane z atmosfery, łagodzi zmiany klimatyczne, a ponadto stanowi ostoję dla ogromnej różnorodności roślin, zwierząt i ptaków – często występujących tylko w tym regionie świata. Tropikalny Las Deszczowy daje schronienie 20000 gatunków roślin, 1000 gatunków ptaków i 23 gatunkom naczelnych – wiele z nich to endemity.

 6. Gdzie jest prowadzona kampania Hello Green Tomorrow?

  Avon prowadzona jest w 65 krajach na 5 kontynentach. Akcja zbierania funduszy będzie wspierać odbudowę Tropikalnego Lasu Deszczowego znajdującego się w Ameryce Południowej - w Brazylii, Argentynie i Paragwaju. Podczas naszej akcji miliony ludzi połączą swoje działania na korzyść całego świat. Zajrzyj do sekcji „GDZIE”, aby zobaczyć pełną listę krajów biorących udział w kampanii.

 7. Jak długo będzie trwać kampania Hello Green Tomorrow?

  Główne działania podjęte będą od marca do czerwca, aby w Światowym Dniu Ochrony Środowiska pod patronatem ONZ obchodzonym 5 czerwca ogłosić ilość zebranych funduszy i ilość posadzonych drzew.

  Kampania będzie kontynuowana także po tym dniu i Avon nadal będzie wspierać program Hello Green Tomorrow.

JAK MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W KAMPANII

 1. Jak mogę wziąć udział w kampanii i „posadzić” drzewo?

  Wystarczą 3 PLN, aby posadzić drzewo – to takie proste. Skontaktuj się ze swoją Konsultantką Avon i kup zielony certyfikat. Poza osobistym wspieraniem działań kampanii Hello Green Tomorrow, zachęcamy Cię do przekazywania informacji na ten temat swoim znajomym, aby także się do niej przyłączyli. Zachęcamy również do korzystania z proekologicznych „zielonych” porad i stosowania ich w życiu codziennym, celem ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko.

  Zajrzyj do sekcji „Zielone porady” znajdującej się na tej stronie i podziel się z nami swoimi pomysłami.

 2. Czy ludzie spoza mojego kraju też mogą przyłączyć się do kampanii?

  Tak – mogą w niej uczestniczyć ludzie z całego świata. Kampania działa w ponad 65 krajach. Zajrzyj do sekcji „GDZIE”, aby zobaczyć pełną listę krajów biorących udział w kampanii oraz linki.

PARTNERZY AVON

 1. Kto jest partnerem kampanii Avon Hello Green Tomorrow?

  Partnerem Avon są wiodące i wiarygodne organizacje zajmujące się ochroną przyrody. Organizacja The Nature Conservancy współpracując z zespołem działającym w Brazylii oraz lokalnymi partnerami w dziedzinie ochrony środowiska będzie sadzić drzewa oraz monitorować odnowę lasu tropikalnego, zapewniając długofalowe korzyści dla tego regionu strefy atlantyckiej. Drzewa posadzone w ramach kampanii Hello Green Tomorrow wspierają program ochrony środowiska pod patronatem ONZ pod nazwą Plant for the Planet: Billion Tree (Miliard drzew dla planety).

 2. Co to jest UNEP i kampania Plant for the Planet Billion Tree (Miliard drzew dla planety)?

  Program Ochrony Środowiska ONZ - United Nations Environment Programme (UNEP) to głos na rzecz ochrony środowiska ze strony ONZ. Misją UNEP jest zapewnienie przywództwa oraz szukanie partnerów w dziedzinie ochrony środowiska poprzez inspirowanie, informowanie oraz ułatwianie narodom i poszczególnym ludziom podnoszenia jakości ich życia bez ryzyka działania na to było już wcześniej szkodę przyszłych pokoleń. Program Hello Green Tomorrow wspiera akcję UNEP o nazwie Plant for the Planet: „Miliard drzew dla planety”, która obejmie swym zasięgiem ludzi, społeczności, firmy, przemysł, organizacje społeczne oraz rządowe w ponad 170 krajach świata. Kampania “Miliard drzew dla planety” będzie miała znaczący wkład w obchody Międzynarodowego Roku Bioróżnorodności 2010, podnosząc poziom wiedzy ludzi na temat wpływu bioróżnorodności na nasze życie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

 3. Co to jest The Nature Conservancy i jaką rolę pełni w kampanii Hello Green Tomorrow?

  Organizacja The Nature Conservancy (TNC) założona w roku 1951 jest wiodącą organizacją ochrony przyrody działającą na całym świecie, której celem jest ochrona terenów i wód o ważnym znaczeniu dla ludzi i natury. Działa w ponad 30 krajach i pomogła ochronić ponad 47 milionów hektarów lądu oraz około 8000 km rzek, oraz przeprowadziła ponad 100 projektów ochrony wód morskich na świecie. The Nature Conservancy jest głównym partnerem programu w ramach Funduszu Avon Powitaj Jutro. Współpracując z zespołem działającym w Brazylii oraz lokalnymi partnerami w dziedzinie ochrony środowiska, organizacja The Nature Conservancy będzie sadzić drzewa oraz monitorować odnowę lasu tropikalnego, zapewniając długofalowe korzyści dla tego regionu strefy atlantyckiej. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

NA CO BĘDĄ PRZEZNACZONE FUNDUSZE I CO JA OTRZYMAM?

 1. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

  Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na odbudowę Tropikalnego Lasu Deszczowego. Kampania rozpoczyna się od pierwszego miliona dolarów amerykańskich ufundowanego bezpośrednio przez Avon i będzie zasilana przez kolejne fundusze zbierane na całym świecie.

  Za każde Twoje 3 PLN my posadzimy jedno drzewo. Wszystkie fundusze będą wykorzystane przez organizację The Nature Conservancy, która współpracując z zespołem działającym w Brazylii oraz lokalnymi partnerami w dziedzinie ochrony środowiska, będzie sadzić drzewa oraz monitorować odbudowę lasu, zapewniając długofalowe korzyści dla tego regionu strefy atlantyckiej.

 2. W jaki sposób Avon wspiera kampanię Hello Green Tomorrow?

  Avon bezpośrednio przekazał 1 milion dolarów USA na rozpoczęcie kampanii Hello Green Tomorrow – za te środki posadzonych zostanie milion drzew. Ponadto Avon zaangażuje znaczące zasoby w ponad 65 krajach świata na promocję oraz koordynowanie działań. Działania te podejmą miliony niezależnych Konsultantek Avon do wsparcia kampanii, jak również propagowania "zielonych", czyli proekologicznych zachowań w życiu zawodowym i osobistym.

 3. Jaka część pieniędzy zostanie przekazana na program?

  Całość wpłaty zostanie przeznaczona na wspieranie kampanii!

  Każde 3 PLN pozwoli na posadzenie jednego drzewa, a pierwszy milion dolarów amerykańskich został już przekazany na ten cel przez Avon.

 4. Co dostanę w zamian za zakup?

  Avon za każde 3 PLN posadzi jedno drzewo ratując Tropikalny Las Deszczowy.

  Ty za każde przekazane 3 PLN otrzymasz certyfikat z podziękowaniami oraz zielonymi poradami. Certyfikat ten jest wydrukowany na papierze certyfikowanym.

 5. Czy jest jakiś produkt związany z kampanią Hello Green Tomorrow?

  Nie, nie ma żadnego produktu wykonanego i sprzedawanego jako wsparcie kampanii.

 6. Dlaczego Avon będzie wystawiać certyfikaty na papierze, skoro kampania ma na celu sadzenie drzew?

  Certyfikat z podziękowaniami/ulotka edukacyjna ma na celu przekazanie porad dotyczących "zielonych", czyli proekologicznych zachowań i ma przypominać ludziom, że nawet niewielki krok w stronę bardziej ekologicznego życia jest ważny. Edukacja ma istotne znaczenie dla tej kampanii. Papier na którym wydrukowany jest certyfikat pochodzi z recyclingu

LAS DESZCZOWY STREFY ATLANTYCKIEJ W AMERYCE POŁUDNIOWEJ I AKCJA ZALESIANIA

 1. Co to jest Tropikalny Las Deszczowy i gdzie się znajduje?

  Tropikalny Las Deszczowy jest jednym z najbardziej zagrożonych ekosystemów na świecie i jest położony na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej na terytorium Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Obecnie zostało zaledwie 7% jego oryginalnego obszaru i to w niewielkich częściach, które nie są w stanie chronić ogromnej różnorodności endemicznych roślin, ptaków i zwierząt występujących tylko w tym regionie. Te lasy tropikalne zwane są „płucami Ziemi”, a ich ponowne zalesienie będzie mieć pozytywny wpływ na ludność całego świata.

 2. Jak część tego lasu zostanie ponownie posadzona w ramach programu Hello Green Tomorrow?

  Avon przekazał 1 milion dolarów USA na posadzenie 1 miliona drzew, a dzięki akcji zbierania funduszy w ponad 65 krajach mamy nadzieję na posadzenie kolejnych milionów. Każdy milion drzew pozwala na odnowienie około 100 hektarów lasu.
  Ilość posadzonych drzew uzależniona będzie od kwoty zebranych funduszy.

 3. Jakie gatunki drzew zostaną posadzone?

  Kampania obejmie następujące gatunki: (poniższe opisy zamieszczamy dzięki uprzejmości organizacji The Nature Conservancy):

  • Capororoca (Myrsine ferruginea): owoc tego drzewa to przysmak zwierząt, zwłaszcza ptaków z gatunku drozd rudobrzuchy.

  • Lapacho (Tabebuia umbellate): ceniony ze względu na żółte kwiaty, których pojawienie się zapowiada koniec mrozów. Drewno z tego drzewa jest tak odporne na palenie jak beton i ma bardzo wysoką gęstość. Jego wielka popularność spowodowała nielegalną wycinkę na wielką skalę.

  • Guapuruvu (Schizolobium parahyba): oryginalne drzewo z tego regionu, które nie występuję nigdzie indziej na świecie. Charakteryzuje się bardzo szybkim przyrostem wysokości.

  • Ice Cream Bean Tree (Inga edulis): znane z wysokiej produkcji biomasy liściowej kontroluje erozję gleby. Owoc tego drzewa ma owalny kształt, a jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. W jego wnętrzu znajduje się słodka i soczysta masa przypominająca w smaku lody oraz duże pestki.

 4. Kiedy drzewa zostaną posadzone?

  Organizacja The Nature Conservancy będzie współpracować z zespołem działającym w Brazylii oraz lokalnymi partnerami w dziedzinie ochrony środowiska, aby jak najlepiej zaplanować akcję sadzenia drzew w różnych częściach tego regionu. Będą się kierować najlepszymi praktykami w dziedzinie zarządzania lasem, aby zapewnić zdrowy wzrost lasu i sukces kampanii zalesiania.

 5. Czy będę w stanie zlokalizować, gdzie zostaną posadzone ufundowane przeze mnie drzewa?

  Nie jesteśmy w stanie podać dokładnej lokalizacji konkretnych drzew.

ZOBOWIĄZANIE AVON NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA

 1. Czy Avon jest “zieloną” firmą?

  Wśród zasad, którymi kieruje się Avon od chwili powstania firmy tj. roku 1886 znajduje się stwierdzenie: “Będziemy w pełni realizować nasze zobowiązania wynikające z funkcjonowania w określonej społeczności dla dobra jej oraz środowiska, w którym działamy.”

  Avon zobowiązał się minimalizowania szkodliwego wpływu na środowisko - angażując się w kwestie zmian klimatycznych starając się redukować ilość odpadów, stosując recykling, oszczędzając wodę i energię, monitorując i ograniczając emisję gazów cieplarnianych. W wielu krajach nasze wysiłki zostały docenione – i tak Avon znalazł się na 25. miejscu zielonego rankingu magazynu Newsweek wśród 500 największych firm w USA. Nasz działania na rzecz ochrony przyrody mają charakter długofalowy i stale pracujemy w kierunku doskonalenia procesów ponad 100 krajach, w których prowadzimy działalność.

 2. Jakie jest stanowisko Avon na temat gospodarki leśnej i papieru?

  Globalny przemysł papierniczy wywiera ogromny wpływ na środowisko, począwszy od degradacji i niszczenia lasów, poprzez zużycie wody i generowanie zanieczyszczeń, skończywszy na emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych – wszystko to ma wpływ na zmiany klimatyczne.

  Jednocześnie, woda i papier mogą być wielokrotnie wykorzystywane, należy je objąć programem zapewniającym odpowiedzialne pozyskiwanie i będzie to słuszny wybór surowców.

  Wizją Avon jest stosowanie produktów pochodzących ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Aby wspierać tę wizję i zapewnić firmie pozyskiwanie papieru na katalogi w sposób odpowiedzialny. Obietnica Avon dotycząca używania papieru uwzględnia cel, jakim jest korzystanie z produktów zrównoważonej gospodarki leśnej. Oznacza to:

  • Wspieranie wzrostu lasów, aby liczba sadzonych drzew przewyższała liczbę drzew wycinanych.

  • Wspomaganie działań mających na celu odpowiedzialne zarządzanie, odnowę i zalesianie obszarów leśnych.

  • Kupowanie i używanie papieru certyfikowanego i/lub pochodzącego z makulatury.